Kuchyňské pracovní desky

Pracovní desky do kuchyně

Kuchyňská pracovní deska je velice důležitá součást kuchyňských linek a dá se označit jako základ kuchyně. Jedná se totiž o nejvíce používanou část kuchyně, a proto je i nejvíce namáhanou a často nejvíce poznamenanou dlouhodobým používáním. Základním kritériem pro výběr pracovní desky by měl být především dobře zvolený druh materiálu. Ten by měl být odrazem našich zvyklostí v kuchyni.

Laminátové pracovní desky

Pracovní desky v tloušťce 28 mm a 38 mm jsou kvalitní dřevotřískové desky povrchově upravené odolným HPL laminátem. Jsou vhodné pro použití v interiéru, jako kuchyňské desky, pulty nebo stolové desky.

V nabídce pracovních desek mají zákazníci velké možnosti výběru z mnoha dekorů s různými povrchovými strukturami v matném či lesklém provedení. Jsou zde dekory dokonale imitující dřeviny, kameninu nebo dekory abstraktního charakteru. Kromě samotných pracovních desek a okenních parapetů najdou zákazníci v naší kolekci i nabídku kompletního příslušenství, které je nutné k funkčnímu a detailnímu zakončení.

Pracovní desky z umělého kamene

Kompaktními materiály označujeme výrobky 100% acrylic Solid Surface (akrylátová pryskyřice plněná přírodním materiálem) - umělý kámen - známe pod obchodními názvy Corian, Staron, Kerrock apod.

Modifikovaná forma materiálu dodávaná jako deskovina a tvarovky (dřezy a umyvadla) je díky svým vynikajícím vlastnostem (nenasákavost, neporéznost, antiseptičnost, nehořlavost, snadná opracovatelnost, možnost tvarování, průsvitnost a translucentnost) předurčena k širokému použití ve všech oborech.

Díky unikátní technologii spojování materiálu lepením (kdy jsou spoje nehmatatelné a neviditelné) a termoplastickým vlastnostem (tepelné tvarování desek pomocí forem) lze výrobkům vtisknout jakýkoliv tvar a jakoukoliv velikost. Finální dokončení povrchů si lze přát v různém stupni broušení a nabízíme vzhled od sametových matů až po vysoký lesk.

S ohledem na vlastnosti materiálu lze výrobky použít jak ve venkovním prostředí - obklady fasád, parapety, reklamní tabule nebo městský mobiliář, tak v interiéru, kde je výčet téměř nekonečný.

V rezidenčním sektoru - pracovní desky na kuchyňské linky, umyvadlové komplety, sprchové kouty, stolový a sedací nábytek, osvětlovací tělesa nebo drobné předměty pro každodenní použití. V komerčním sektoru - barové pulty, bankovní přepážky, laboratorní stoly, restaurační stoly, veřejné záchody nebo obklady stěn a stropů. Ve zdravotnictví - lékařský nábytek, operační sály, pitevny, vaničky pro koupání novorozenců nebo vybavení sociálních prostorů. Své uplatnění nachází i v automobilovém a lodním průmyslu.

Pracovní desky z kamene

Kuchyňské pracovní desky z přírodního kamene zaručí zcela jistě Vaší kuchyni jedinečný vzhled. Z kandidátů na kámen pro kuchyňskou desku jednoznačně vítězí žula.

To je dáno nejen jejími fyzikálními vlastnostmi a odolností, ale i elegancí barev a vzorů. Jednou z nejvíce ceněných vlastností je velká tvrdost a mechanická odolnost. Na žulové kuchyňské desce je možné bez problémů pracovat se všemi kuchyňskými nástroji. Můžete na ní sekat, krájet i naklepávat maso bez obav z jejího poškození.

Skleněné kuchyňské obklady, zástěny pracovních desek

Barevné sklo se stalo jedním z nejžádanějších materiálů pro odklady za kuchyňské linky. Proč se ale tento materiál stal tak významným a důležitým pro každého, kdo ho začal používat? Mezi nejdůležitější faktory, které přispěly k výraznému zvýšení používání skleněných obkladů za kuchyňské linky, patří mnoho výhod, které vám nyní představíme.

Jednou z nejvýznamnějších výhod skleněných obkladů je jejich jednoduchá omyvatelnost. Snad každý z vás někdy musel čistit kachličky nebo jiný materiál za kuchyňskou linkou, nyní díky skleněným obkladům vám tato nepříjemná starost odpadá. Navíc jsou skleněné obklady naprosto odolné vůči čistícím prostředkům. Čistotě skla navíc nahrává fakt, že se špína nemá kde držet, protože ve skle je minimální počet spár, kde by se nečistoty mohly usazovat.

Dále je nutno zmínit výborné tepelné a mechanické vlastnosti skleněných obkladů a stálost barev, díky které se nemusíte bát, že by původní odstín po několika letech používání začal ztrácet barvu. Vaše kuchyně tak bude i po několika letech vypadat jako nová. Pokud nemáte představu, jak takové obklady vypadají, níže je zobrazeno pár příkladů. Věříme, že si skleněné obklady hned zamilujete.

Obklady kuchyňské linky lze vyhotovit také z laminátových desek v barvě pracovní desky, z umělého kamene, z přírodního kamene anebo z dýhované dřevotřískové desky s nástřikem.

Doporučujeme také navštívit

penzion znojmo - Hostesky Brno - penzion Znojmo - ubytování NP Podyjí